Granule, maso

Kdy jsi začal se sportem psích spřežení?

Před rokem.

Tvé začátky ve sportu psích spřežení?

Začalo to tím, že táta potřeboval pomoct na prvních závodech, aby si psi zvykli. Skončilo to pěti víkendy v řadě strávených na závodech psích spřežení. smiley

Předchozí sportovní kariéra?

Rok a půl atletika (200 m, 400 m sprint, hod oštěpem) - bohužel skoro žádný trénink, spíše jsem jezdil akorát na závody. A kickbox.

Současné další sportovní aktivity?

Box.

Největší sportovní úspěchy?

Účast na MČR v atletice (800 m).

Největší úspěchy ve sportu psích spřežení?

Mistr ČR SC1-1 2011.

Vítězství v Krušnohorském poháru skládajícím se ze tří jednotlivých závodů (každý z nich byl od nás vzdálený více jak 350 km).

Tvůj sportovní vzor?

Kickboxer Mike Zambidis - člověk nemusí mít 2 metry a vážit 100 kilo, aby se stal několikanásobným mistrem světa v kickboxu. wink

Proč se věnuješ právě sportu psích spřežení?

Mám rád psy a sport. Taky pro tento druh sportu mám ideální podmínky, tak proč bych se tomu nevěnoval? smiley

Jak dlouho se mu ještě hodláš věnovat?

Jelikož příští rok maturuju a poté chci studovat v Brně, tak se trochu bojím, jak to budu zvládat časově.

Co se ti na něm líbí?

Kolektiv, skvělí lidi, nikdo si na nic nehraje a každý rád pomůže. Taky to není sport, který může dělat každý, takže se mi také líbí netradičnost.

Co ti tento sport dává a co ti bere?

Dává mi nové zkušenosti, nové úspěchy, přátele. Bere víkendy. laugh

Tvé nejoblíbenější závody?

Nejvíce se mi líbilo ve Vroutku, na Horách a v Hrobě. smiley

Jak často a jak moc trénuješ?

Musím se přiznat, že tréninku věnuji velmi málo času. Ze školy se domů dostanu až pozdě odpoledne a když jsou prázdniny, tak je na trénink moc vedro.

Tvá taktika při závodě?

Snažím se Akimu pomáhat po celou dobu závodu, aby se co nejméně nadřel. Takže se při závodě nevezu, a to ani z kopce. laugh

Jinak nejdůležitější je pro nás nepotkat na trati fenku. laugh

Tvůj zdravotní stav?

Cítím se zdráv. laugh

Dopuješ?

Na snídani makovec nebo vánočka a Granko před každým závodem, to je můj doping.

Tvé cíle na nadcházející sezónu?

Podívat se na Evropu a zkusit tam štěstí a třeba se i umístit.

Tvůj největší sportovní sen?

Svůj sen jsem si už splnil, a to být v nějakém sportu mistr republiky. To se mi díky mushingu povedlo. Jako každý sportovec mám ale sen být lepší než ostatní.

Jak vypadá typický den v tvém životě?

Velmi lenošný, o víkendu dřív než v 11 nevstanu.

Máš nějaký příběh z natáčení?

Závod ve Vroutku. Po prvním kilometru jsme dojeli závodníka na koloběžce s jeho fenkou. Aki samozřejmě, jak ji uviděl, ztratil závodního ducha a už jen pomalu běžel pozpátku vedle koloběžky, otočený k fence. Když se nám konečně podařilo se od nich odpoutat (musel jsem poprosit závodníka, aby s fenkou chvilku počkal), ujeli jsme asi 200 m a Aki začal sráti. Samozřejmě nás ti dva zase dojeli a vše se zase opakovalo. Zbytek závodu jsme dojeli s Akiho otočenou hlavou k fence, běžící 2 metry za námi. Je vidět že je to kluk. laugh

Co bys poradil případným zájemcům o sport psích spřežení?

Aby se ničeho nebáli a zkusili to nejdřív s jedním psem. Ostatní musheři vám rádi se vším pomůžou a dostanete se do príma kolektivu. smiley